• KORONAWIRUS

Koronawirus - informacje

 • KOMUNIKAT

  ZARZĄDU BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W KRAPKOWICACH

   

  Szanowni Państwo,

  Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych Klientów oraz Pracowników, zwracamy się z prośbą do Państwa o ograniczenie wizyt w Placówkach naszego Banku do niezbędnego minimum.                     

  Nasza prośba podyktowana jest troską o zdrowie nas wszystkich, w kontekście rozprzestrzeniania się w Polsce KORONAWIRUSA i co z tego wynika koniecznością ograniczenia przebywania w miejscach publicznych i większych skupiskach ludzi.

  W zastępstwie osobistych wizyt w Oddziałach zalecamy korzystanie z innych dostępnych w naszym Banku kanałów kontaktu tj. bankowość internetowa, mail, telefon.

  Ponadto rekomendujemy realizowanie płatności bez użycia gotówki np. za pomocą karty, telefonu lub poprzez bankowość elektroniczną.

  Wpłaty i wypłaty gotówki zalecamy dokonywać poprzez wpłatomaty i bankomaty, urządzenia te są systematycznie dezynfekowane.

  Klientów, którzy nie korzystają z elektronicznych kanałów dostępu do bankowości, w sprawach nie cierpiących zwłoki informujemy, że uległy zmianie godziny otwarcia naszych placówek.

  O wszelkich możliwych zmianach będziemy Państwa systematycznie informować.

  Bank na bieżąco śledzi wszelkie komunikaty dotyczące KORONAWIRUSA wydawane przez organy administracji państwowej i służby sanitarne. Naszym celem jest zapewnienie obsługi wszystkim Klientom mimo niedogodności z którymi mamy obecnie do czynienia.

  W celu uzyskania szczegółowych informacji odnośnie pracy placówek i bieżącej obsługi udostępniamy poniżej numery telefonów do poszczególnych Wydziałów.


  Kontakty do wydziałów:

  Sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel 77 4661 491 wewn. 19

  Obsługa Klienta: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  tel. 77 4661 491 wewn. 12, 22, 27

  Wydział Kredytów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 77 4661 491 wewn. 20, 24 (kontakt osobisty wyłącznie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym)

  Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wyrozumiałość i zastosowanie się do powyższych rekomendacji

 • Uwaga na wyłudzenia „na koronawirusa”

  Obecnie obowiązujący stan zagrożenia epidemicznego wykorzystują oszuści. To dla nich okazja do wyłudzenia loginów i haseł do bankowości za pomocą fałszywych stron płatności.

  Jak działają oszuści?

  • Używają komunikatów i fałszywych informacje związanych z epidemią koronawirusa. Podszywają się pod instytucje zaufania publicznego takie jak banki, urzędy państwowe, centralne oraz lokalne.
  • Wysyłają wiadomości SMS, w których zawarte są linki prowadzące do fałszywych stron. Celem tego jest wyłudzanie loginów i haseł do bankowości internetowej, a także kodów autoryzacyjnych dających możliwość zatwierdzenia przelewów na rachunek przestępców.
   W niektórych przypadkach linki mogą prowadzić do stron zawierających złośliwy kod powodujący przejęcie urządzenia klienta, na którym otrzymał wiadomość. Powołują się na działania Rządu, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) lub powszechną akcję szczepień ochronnych
  • Przejmują konta np. na Facebooku, a następnie proszą naszych znajomych o przelanie pieniędzy powołując się swoją na nagłą trudną sytuację.

  Ofiary ataków, które nie zachowają ostrożności, mogą stracić swoje oszczędności! Ponadto, ujawniając swoją tożsamość przestępcom mogą doprowadzić do wykorzystania jej do zawarcia w ich imieniu umów i w konsekwencji np. zaciągnięcia zobowiązań finansowych.

  Pamiętaj, że:

  • jedynymi i prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby lub/i zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych. Na bieżąco komunikaty przekazują również przedstawiciele władz państwowych
  • sprawdź w pasku przeglądarki, czy adres internetowy, na który się logujesz do bankowości internetowej, zgadza się z adresem strony systemu bankowości internetowej. Prawidłowy adres to: https://ebank.bskrapkowice.pl/#login

  Jeśli adres jest inny niż zwykle, nie loguj się na tej stronie - nie podawaj tam swoich danych oraz powiadom o tym nasz Bank

   • zawsze czytaj bardzo uważnie treść każdego SMSa z kodem autoryzacyjnym. Zawsze piszemy w nim, czego dotyczy kod autoryzacyjny

  Więcej informacji o wyłudzeniach na stronie Związku Banków Polskich pod linkiem:

  https://zbp.pl/Aktualnosci/Wydarzenia/Uwaga-na-oszukancze-ogloszenia-zwiazane-z-epidemia-koronawirusa

 • W celu ograniczenia kontaktu fizycznego Klientów podczas dokonywania płatności kartowych, organizacje płatnicze - Visa i Mastercard, podjęły decyzję o wprowadzeniu od 20 marca 2020 r. zmiany wartości limitu transakcji zbliżeniowej bez uwierzytelnienia (czyli bez wprowadzenia kodu PIN) z 50 do 100 zł.
  W związku z tym od 20 marca 2020 r. klienci wykonujący transakcje zbliżeniowe poniżej 100 zł mogą nie być proszeni o wprowadzenie kodu PIN. To, czy klient zostanie poproszony o PIN zależy od tego, czy dany terminal POS został już zaktualizowany. Oznacza to, że jeszcze przez pewien okres, może się zdarzać, że przy transakcji np. na 60 zł w jednym sklepie, klient zostanie poproszony o PIN, a w innym - nie. Jest to uzależnione od tego, jak szybko Akceptanci (sklepy) dostosują się do wprowadzonej zmiany.

 • Godziny pracy placówek naszego Banku

  • Centrala Banku czynna PN – PT  w godzinach 8.00 – 16.00
  • Oddział w Walcach czynny PN – PT w godzinach  8.00 – 15.30
  • Oddział w Tarnowie Opolskim czynny PN – PT w godzinach 8.00 – 15.30
  • I Oddział w Strzelcach Op. ul. Bursztynowa 2 czynny PN – PT w godzinach  8.00 – 15.30
  • II Oddział w Strzelcach Op. Ul. Wałowa 5 czynny  PN – PT w godzinach 8.00 – 15.30
  • Filia w Krapkowicach ul. Piastowska 18 czynna PN – PT w godzinach 7.30 – 15.00
  • Filia w Krapkowicach ul. Kilińskiego 1 czynna PN – PT w godzinach 7.30 – 15.00
  • Filia w Przyworach czynna PN – PT w godzinach  8.00 – 15.30
  • Filia w Kamieniu Śl. Czynna PN – PT w godzinach 8.00 – 15.30
Znajdziesz nas też tutaj